آب بندها و پکینگها

ابزاری جهت جلوگیری از نشتی روغن و گیریس به عنوان روانکار در داخل محیطهای بسته همانند گیربکس ها و بیرینگها و موتورها ، آب بندها و پکینگ یا سیلینگ یکی از پر کاربرد ترین قطعات مصرفی در همه صنایع میباشد. هنگام نشتی روغن به خارج محیط بسته شده ، نفوذ آلودگی خارجی نیز رخ خواهد داد که آلودگی خارجی ( مثل گرد و غبار و ذرات ریز فلزات و ..) میتواند باعث صدمه به سیستمهای بسته گردد. پس برای شرکتها و کارخانه جات بزرگی همانند فولاد سازی ها و شرکتهای معدنی و … بسیار اهمیت دارد که شناخت کافی نسبت به آب بندها و پکینگ ها و انتخاب صحیح آنها داشته باشند تا هزینه های تعمیراتی و نگهداری آنها کاهش یابد.

آب بندها و پکینگها Oilseal -Packing

از وظایف آب بندها ، جلوگیری از خروج روانکار قابل بازیافت ( مثل روغن روانکار داخل گیربکسها و داخل موتورهای احتراقی و …) ، جلوگیری از ورود ذرات و آلودگیها به داخل محیطی که روانکار مانند روغن و گیریس وجود دارد برای کاهش خرابیهای اجزاء دوار ، اجازه خروج روانکار آلوده ( مثل گیریس های کهنه و خراب شده ) و همچنان عدم ورود آلودگی و ذرات خارجی به داخل محیط روانکار میباشد.

انواع آب بند با مقاطع ترکیبی فلزی و لاستیکی – مانا تجارت سروش

با توجه به نوع طرح ، کیفیت متریال و محل مصرف و سیالات در تماس ، نیاز به داشتن اطلاعات کافی در هنگام طراحی و ساخت آن میباشد. مانند میزان آلودگی خارجی ، نوع روغن یا گیریس و میزان نشتی مجاز و …

در تولید آب بند استفاده از لاستیکهای خاص با درجه سختی گوناگون بسته به شرایط کاری و دما ، دور ، سیال روانکار ، متریال اجزاء دوار و میزان و نوع آلودگیهای خارجی استفاده میگردد.

روش کار آب بند ها در بالای شافت
عملکرد آب بند در زیر شافت – مانا تجارت سروش

اکثر آب بندهای مورد استفاده در صنایع با توجه به نیاز از خارج کشور تهیه و تامین میگردند.

آب بندهای با مصارف خاص در گیربکسها و بیرینگها و چوکهای نوردی ، از موارد دیگر فعالیت و قابلیتهای این شرکت میباشد.

دمای کاری

دمای مورد استفاده و میزان آلودگی و غبارات و ذرات آلوده کننده و سیالات در تماس مانند روغن و گیریس از موارد مهم در طراحی ، انتخاب و استفاده از آب بند ( پکینگ ) میباشد.

آب بندها و اصطلاحا گرد گیر و یا سیلینگ همه گی وظیفه جلوگیری از خروج روانکار به بیرون و ورود و نفوذ غبارات و ذرات به داخل را بر عهده دارند
چند نمونه دیگر از آب بندها و کاربرد آنها -مانا تجارت سروش

شیوه های نصب و نگهداری آب بند بسیار اهمیت دارد چرا که در صورت وجود کوچکترین ضربه و در نتیجه پارگی قطعات پلاستیکی ، کارایی و عمر آب بند کاهش خواهد یافت

پس از بررسی مدارک و کسب بیشتر اطلاعات از مشتریان ، اقدام به طراحی و پیش تولید اولیه و سپس برطرف نمودن ایرادات و سپس ساخت نمونه اولیه میگردد. پس از تعامل با مشتریان و رفع ایرادات احتمالی اقدام به تولید مطابق آخرین ویرایشها میگردد.

متریال مصرفی در آب بندهای تولیدی این شرکت از بهترین متریال بوده و البته با نیاز مشتریان مطابقت زیادی خواهد داشت.

جهت سفارش خرید و تولید و طراحی انواع آب بند لطفا از طریق فیلد زیر هماهنگ فرمایید