اسلیو بیرینگ چند ردیفه

اسلیو بیرینگ

اسلو برینگ

اسلیو بیرینگها Slew bearing ، بیرینگهایی هستند که به بیرینگ دنده هم معروفند . غالبا این بیرینگها دارای دنده در قسمت داخل یا خارج بیرینگ میباشند و عموما یکی از رینگها ثابت و دیگری در حال چرخش میباشند . البته نمونه های بدون دنده آن نیز بسیار کاربرد دارد. گاهی بصورت افقی و گاهی بصورت عمودی استفاده میشود .بیشترین کاربرد این نوع از بلبیرینگ ها برای استفاده در کوره های دوار ، درام ، آسیاب و کلیه تجهیزات بزرگ و سنگین با دهانه بزرگ و البته بالطبع بارهای زیاد میباشد. نمونه پر کاربرد این نوع بلبرینگ در جرثقیلهای موبیل ( mobile – متحرک ) تاور کرین Tower Crane یا همان جرثقیلهای ساختمانی که برای جابجایی بارهای متنوع در ارتفاع زیاد بکار میرود ، میباشد . در کارخانه های تولید سیمان ، در کارخانه های تولید فولاد ، آسیابها در معادن ، و کارخانه های معدنی نیز بسیار پرکاربردند. در ایران برای طراحی ، ساخت تعمیر و بازسازی انواع اسلوبرینگ میتوانید از طریق قسمت تماس با ما شرکت فنی مهندسی مانا تجارت سروش کمک و مشاوره بگیرید .

آیا میدانید اسلو برینگ ها در ایران هم قابل ساخت هستند؟

صنایع

صنایع گوناگونی و با کاربردهای متنوع از اسلو بیرینگ ها استفاده میکنند که میتوان صنایع فولاد ، سیمان ، معادن ، پتروشیمی ، نفت ، شیمیایی ، تولید مس و آلومینیوم ، غذایی ، نظامی ، حمل و نقل و ساختمان ( همانند جرثقیل و بیل مکانیکی ) را نام برد.

توان تولید اسلو برینگ

شرکت مانا تجارت سروش در راستای کمک به تولید داخل و ایجاد اشتغال پایدار و نیز در راستای جلوگیری از خروج ارز و با استفاده از دانش و فن آوری بومی شده در مجموعه خود هماهنگی های مطلوبی در خصوص تعمیر و بازسازی و البته طراحی ، بهینه سازی طرح و تولید و ساخت نمونه های گوناگون با المان های غلتشی ، ساچمه گرد یا بلبرینگ و رولر با تنوع تک ردیفه ، 2 ردیفه و 3 ردیفه یا رولبرینگ با کلیه صنایع نموده است . لازم به ذکر است با توجه به محدودیتهای موجود در کشور و توان تولید رینگهای خام ، این مجموعه فعلا قادر به تولید و ساخت اسلیو بیرینگ های تا قطر 2200 میلیمتر ( 2.2 متر ) میباشد ، ولی با تمهیدات در نظر گرفته شده و برنامه ریزی های بعمل آمده در آینده ای نزدیک قادر به تولید بیرینگ تا قطر 5 متر نیز خواهد بود.

طراحی و ساخت اسلو بیرینگ های خود را به مانا تجارت سروش بسپارید

تعمیر ، بازسازی و ساخت

بیرینگ اسلیو نیاز به دانش ، تخصص و تجربه کافی در این زمینه و داشتن کادری مجرب دارد ، لذا این شرکت با بهره گیری از توان علمی و دانش بومی کلیه خدمات تعمیر و بازسازی و ساخت اسلیو برینگ ها را در مجموعه خود ارایه مینماید. لذا با توجه به داشتن دنده استفاده از متریال با کیفیت و تجهیزات ویژه را برای ساخت و تعمیر اسلو بیرینگ ها در برنامه کاری خود قرار داده است.

بهترین کیفیت متریال و روشهای تولید و پیگیری و خدمات از ما خیالی ، آسوده از شما

انواع اسلوبرینگها

بیرینگ های پر کاربرد اغلب اسلیو بیرینگ های جرثقیل های موبیل 3 تن ، 5 تن و 7 و 10 و 15 تن و انواع بیل مکانیکی در تناژ و اندازه های گوناگون با برندهای LIEBHERR , HITACHI (HSC) , Manitowoc , Kobelco , Terex , Hiab , XCMG , Tadano , که دارای خرابیهای زیادی در بین تجهیزات صنعتی میباشند و نیز جرثقیلهای تاور کرین که بیشتر در صنایع ساختمانی کاربرد دارند میباشند.

همه اسلو بیرینگ های مربوط به بیل مکانیکی ، جرثقیل و تاور کرین و صنایع گوناگون ، قابل تعمیر میباشد ، اما گاهی اوقات به دلیل عدم سرویس و نگهداری مناسب و به موقع دیگر غیر قابل تعمیر هستند ولی هیچ جای نگرانی وجود ندارد چون در مجموعه شرکت فنی مهندسی مانا تجارت سروش همه مدلها قابل ساخت میباشد.

اجزا بیرینگ

اسلوبرینگ ها دارای اجزای مختلفی هستند که عبارتند از

  • رینگ خارجی ( ساده ، دنده دار ، لبه دار ) از فولاد خاص با قابلیت سختکاری سطحی ساخته میشود
  • رینگ داخلی ( ساده ، دنده دار ، لبه دار ) از فولاد خاص با قابلیت سختکاری سطحی ساخته میشود
  • المانهای غلتان ( ساچمه یا رولر ) بر اساس نیاز و مدل اسلیو بیرینگ میتواند در 1 ، 2 و یا 3 ردیفه قرار گیرد و از فولاد بیرینگ ساخته میشوند.
  • فاصله انداز یا اسپیسر یا قفسه معمولا وظیفه تقسیم المانهای غلتان را در تمام سطوح بطور مساوی بر عهده دارد و از تفلون ، برنجی یا فولادی با طرح های خاص ساخته میشود

سازندگان

معروفترین سازنده اسلیو بیرینگ در دنیا شرکت روت ارد Rothe Erde میباشد که متعلق به تیسن گروپ است. از برندهای دیگر و معروف میتوان Rollix فرانسه را نام برد. کارخانه جات سازنده دیگری نیز وجود دارند که تعداد معدودی از طیف وسیع اسلو برینگها را تولید مینمایند .

دانلود کاتالوگ شرکت Rothe Erde آلمان برای انجام محاسبات

فقط سفارش دهید و با خیال راحت تحویل بگیرید

آیا اسلوبرینگ ، نوعی بیرینگ است؟

چه نوع و چه اندازه ای از این برینگ ها قابل ساخت در ایران هستند؟

آیا اسلیو برینگ های دنده دار هم جزو اسلو برینگ ها هستند؟

کدام مدل و اندازه اسلیو بیرینگ ها قابل تعمیر و بازسازی در ایران هستند؟

برای بازسازی و سرویس اسلیو برینگ ها چگونه باید هماهنگ گردد؟

1 thought on “اسلیو بیرینگ

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *