کم فالوور بیرینگ - مانا تجارت سروش

بادامک بیرینگ

معرفی بیرینگ های بادامکی

Cam Follower (کم فالوور ) و Cam Bearing (کم بیرینگ ) ، از بیرینگ های هدایت گر یا هدایت کننده هستند که بیشتر برای گاید رولها و یا راهنماها استفاده شده ، بکار میروند.

این نوع از بیرینگ ها در انواع با شافت و بدون شافت و توخالی تولید میگردند و وظیفه آنها راهنمایی قطعات در مسیر خود میباشد یا به نوعی انجام هدایتگر مسیر حرکت مانند گایدرولها

انواع مختلف کم رول یا کم فالوور - Cam Roller & Cam Follower که قابلیت ساخت در مجموعه مانا تجارت سروش را دارد
انواع بیرینگ بادامکی- مانا تجارت سروش

کاربرد ها

این بیرینگ ها در انواع صنایع از صنایع غذایی ، معدنی ، نفتی ، دریایی ، فولادی و برخی وسایل حمل و نقل و .. کاربرد دارند.

بیشترین کاربرد آنها برای هدایت و راهنما قراردادن تجهیزات میباشد. همانند زنجیر ها که در بسیاری از زنجیرهای نقاله یا حمال با اندازه های بزرگ کاربرد فراوان دارند.

نمونه کم فالوور – مانا تجارت سروش

برندهای معروف

از برندهای معروف تولید کننده کم رول یا کم فالوور در دنیا میتوان برندهای MC Gill و SKF و FAG و عموما تولید کننده های بیرینگ اروپایی و ژاپنی و چینی نام برد . اما شرکت فنی مهندسی مانا تجارت سروش با برند MaTSoco و NIKMAAN تنها تولید کننده بیرینگ های بادامکی در ایران میباشد که مطابق سفارش تولیدات خود را انجام میدهد.

تعمیر و سرویس

نظر به اینکه این بیرینگ ها کارکرد دایمی یا غیر دایمی دارند و از حساسیت زیادی برخوردار نیستند ، عموما نگهداری و سرویس هم نمیشوند و این باعث تخریب سریعتر این بیرینگ ها خواهد شد. بهترین راه نگهداری و سرویس این بیرینگ ها روانکاری ، گیریس کاری به موقع و بررسی و بازرسی آب بندها و روان بودن آنها میباشد. عدم روانکاری مناسب و به موقع و عدم بازرسی پکینگها میتواند آسیب جدی به آنها وارد کرده و آنها را از مدار خارج نماید .

ورود آب به داخل محیط داخلی و عدم روانکاری مناسب و به موقع باعث زنگ زدگی و وجود corrosion در بیرینگ میگردد
وجود آب و عدم روانکاری مناسب در بیرینگ کم فالوور – ماتسوکو

خصوصا در محیطهای آلوده با غبار یا محیطهای دریایی ( نفتی و دکلهای حفاری ) خرابیها بیشتر میباشد. این مورد به دلیل عدم روانکاری به موقع ، خرابی کاسه نمد یا آب بند و ورود آلودگیهای میکروسکوپیک و ماکروسکوپیک به داخل بیرینگ و خصوصا ورود رطوبت به داخل بیرینگ و همجواری با ماده روانکار بیشتر مشهود خواهد بود.

به دلیل خرابی آب بند یا سیلینگ ، آب به داخل نفوذ کرده و به دلیل عدم ورود به موقع و به اندازه روانکار جایگزین باعث خرابی و زنگ زدگی شدید شده corrosion
زنگ زدگی شدید در بیرینگ کم فالوور در اثر خرابی آب بند و ورود آب به داخل – ماتسوکو

این شرکت قادر به طراحی ، ساخت وو تولید انواع کم رول ( رولر ) Cam Roller یا کم فالوور Cam Follower برای انواع کاربریها از جمله دریایی ، غذایی ، معدنی ، فولادی ، نفتی ، پتروشیمی ، فلزات رنگی ، حمل و نقل ، سیمان ، نظامی و … میباشد و با بسیاری از کارخانه جات و شرکتهای تولیدی در زمینه های ذکر شده دارای فعالیت گسترده بوده که از واردات کالاها و خروج ارز جلوگیری بعمل می آید.

برند ما

MaTSoco و NIKMAAN

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.