کم فالوور بیرینگ - مانا تجارت سروش

بادام بیرینگ

معرفی بیرینگ های بادامکی

Cam Follower (کم فالوور ) و Cam Bearing (کم بیرینگ ) ، از بیرینگ های هدایت گر یا هدایت کننده هستند که بیشتر برای گاید رولها و یا راهنماها استفاده شده ، بکار میروند.

این نوع از بیرینگ ها در انواع با شافت و بدون شافت و توخالی تولید میگردند و وظیفه آنها راهنمایی قطعات در مسیر خود میباشد.

انواع مختلف کم رول یا کم فالوور - Cam Roller & Cam Follower که قابلیت ساخت در مجموعه مانا تجارت سروش را دارد
انواع بیرینگ بادامکی- مانا تجارت سروش

کاربرد ها

این بیرینگ ها در انواع صنایع از صنایع غذایی ، معدنی ، نفتی ، دریایی ، فولادی و .. کاربرد دارند.

بیشترین کاربرد آنها برای هدایت و راهنما قراردادن تجهیزات میباشد. همانند زنجیر ها که در بسیاری از زنجیرهای نقاله کاربرد فراوان دارند.

نمونه کم فالوور – مانا تجارت سروش

برندهای معروف

از برندهای معروف تولید کننده کم رول یا کم فالوور در دنیا میتوان برندهای MC Gill و SKF و FAG و عموما تولید کننده های بیرینگ اروپایی و ژاپنی و چینی نام برد . اما شرکت فنی مهندسی مانا تجارت سروش با برند MaTSoco تنها تولید کننده بیرینگ های بادامکی در ایران و مطابق سفارش میباشد.

تعمیر و سرویس

نظر به اینکه این بیرینگ ها کارکرد دایمی یا غیر دایمی دارند و از حساسیت زیادی برخوردار نیستند ، عموما نگهداری و سرویس هم نمیشوند و این باعث تخریب سریعتر این بیرینگ ها خواهد شد. بهترین راه نگهداری و سرویس این بیرینگ ها روانکاری ، گیریس کاری به موقع و بررسی و بازرسی آب بندها و روان بودن آنها میباشد. عدم روانکاری مناسب و به موقع و عدم بازرسی پکینگها میتواند آسیب جدی به آنها وارد کرده و آنها را از مدار خارج نماید .

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *