گیربکسهای خاص کارخانه جات

تعمیر انواع گیربکس صنعتی

5/5 - (1 امتیاز)

تعمیر و بازسازی گیربکس صنعتی

انجام طراحی ، ساخت و حتی تعمیر با کیفیت گیربکس میتواند در راندمان آن بسیار تاثر گذار باشد .

استفاده صحیح از این ابزار میتواند بسیار مفید باشد ولی به هر حال هر تجهیز حساسی مانند گیربکس نیز نیاز به سرویس و بازرسی و تعمیر و بازسازی دارد ( Repair & Services ) .

این کار در شرکت فنی مهندسی مانا تجارت سروش با داشتن کادری مجرب و کارآزموده میتواند به بهترین شکل ممکن صورت پذیرد.

خدمات مانا تجارت سروش :

سرویس کلی گیربکسها از جمله بازرسی و کنترل میزان خرابی چرخ دنده ها و شافتها و بلبیرینگها و نشیمنگاه بلبرینگ و در صورت نیاز تعویض و تعمیر بلبرینگ یا رولبیرینگها ، کنترل لرزش و صدای پوسته گیریبکس و ارتعاش سنجی ، کنترل و بررسی سطوح دنده های چرخدنده ها و در صورت نیاز ساخت و تعویض دنده ها و چرخ دنده ها از جمله وظایف شرکت فنی مهندسی مانا تجارت سروش میباشد.

این تعمیرات شامل انواع گیربکس از سبک تا سنگین و دنده های ساده ، مخروطی ، جناقی ، مارپیچ ، حلزونی و … برای کارخانه جات و شرکتهای تولید مانند صنایع معدنی ، سیمانی ، فولادی ، ذوب آهن ، پتروشیمی ، نفت و پالایشگاه ، غذایی و … میباشد.

نکته :

آیا میدانید بین المانهای گیربکس لقی مجازی وجود دارد ؟ یعنی میان دنده ها ، لقی به نام بک لش Back lash وجود دارد که میان دنده های چرخدنده ها میباشد و اجازه آزادی اندکی در حد صدم تا دهم میلیمتر به قطعات میدهد که قابل اندازه گیری و محاسبه است و البته با ابزاری به نام فیلر Filler میتوان آنرا اندازه گیری کرد.

علاوه بر لقی های فوق ، لقی داخلی ( Internal Clearance ) مربوط به بلبرینگ و رولربیرینگها نیز باید در انواع گیربکس و به هنگام محاسبات لقی ها لحاظ گردد.

ترکیب لقی های المانها و قطعات بر روی هم و انتخاب صحیح المانها وقطعات داخلی ، روی راندمان کلی گیربکس اثر خواهد گذاشت ، پس حتما موارد مطروحه با دقت در نظر گرفته شود تا هم عمر قطعات داخلی و هم عمر گیربکس افزایش یافته و هزینه های تعمیراتی کاهش یابد.

طراحی و ساخت گیربکسهای انواع صنعتی Design & Produce

طراحی و ساخت انواع گیربکس صنعتی فلندر Flender gearbox و خورشیدی Planetary Gearbox و سیکلوئیدی cycloid reducer
طراحی و ساخت انواع گیربکس صنعتی فلندر خورشیدی سیکلوئیدی

طراحی و محاسبه و ساخت انواع گیربکس طرح فلندر Flender Gearbox خصوصا گیربکسهای انتقال قدرت ، گیربکس یا کاهنده های خورشیدی Planetary Gearbox یک طبقه یا چند طبقه One stage or multiple stages و یا ساخت با استفاده از داده ها ، نقشه ها و مدارک اخذ شده از مشتریان ، پیش طراحی ، طراحی و ساخت گیربکس با ویژگیهای خاص و محاسبه و تهیه برنامه های نگهداری و تعمیرات گیربکسها و ارایه مشاوره به مشتریان در خصوص انتخاب نوع و مشخصات گیربکس و نیز باز طراحی و رفع عیوب در گیربکسها و بطور کلی مشاوره خرید، سفارش ، طراحی و تغییر طرح انواع گیربکس از دیگر خدمات این شرکت میباشد.

تعمیر و بازسازی گیربکسهای سیکلوییدی Repair & Remanufacturing

( گیربکسهای سیکلوئیدی Cycloid Reducer یا سایکلو ردیوسر با داشتن نسبت تبدیل بالا و استفاده از المانهای غلتشی با راندمان بالا و عمر طولانی تر و نگهداری راحتتر نسبت به گیربکسهای چرخ دنده ای در صنایع گوناگون جدید کاربرد دارند ، خصوصا در صنایع غذایی و تجهیزت حساس مانند روباتها) ایم باعث شده تا تعمیر و نگهداری آن ها مورد نیاز باشد ولی با توجه به حساسیت و خاص بودن این تجهیز ، تعمیر و نگهداری گیربکسهای سیکلوییدی امری پیچیده و حساس میباشد. لذا با در نظر گرفتن موارد مذکور ، احتیاج است گروهی مجرب و کارآزموده انجام این امور را در دست گیرند.

بیشترین علت خرابی در گیربکسها خصوصا گیربکسها یا کاهنده های سیکلوئیدی Cycloid Reducer ناشی از عدم روانکاری مناسب یا روانکار مناسب است. متاسفانه بر اساس تجربه چندین ساله در اغلب گیربکسهای چینی که به همراه خطوط تولید کارخانه جات پلاستیک سازی و غذایی و …

گروه فنی مهندسی مانا تجارت سروش با داشتن کادری مجرب ، توانایی تعمیر و بازسازی و اصلاح ، سرویس کلی و جزیی این نوع از گیریبکسها را دارد. تهیه برنامه نگهداری و زمانبندی برای سرویس و انجام اصلاحات موردی و مورد نیاز از دیگر وظایف این شرکت میباشد.

طراحی و ساخت گیربکسهای سیکلوئیدی یا سایکلوئیدی

به دلیل راندمان بالاتر ، نسبت تبدیل به شدت بیشتر ، کم صدا بودن ، حجم و وزن کمتر و نگهداری مناسبتر و نیز خرابی پایینتر و دوام بالاتر نسبت به گیربکس های خورشیدی و یا سایر گیربکس ها ، کاهنده های سیکلوئیدی از محبوبیت بیشتری در صنایع خصوصا صنایع چینی ( کارخانه ها و خطوط تولید خریداری شده از چین ) برخوردار گشته است . عمده دلیل این محبوبیت استفاده از المانهای غلتان به جای لغزان در این نوع گیربکس ها میباشد. لذا با داشتن دانش کافی در بسیاری از صنایع و عدم انتخاب غلط نوع گیربکس ، هزینه تعمیرات و تعویض قطعات و توقفات خطوط تولید و تجهیزات بسیار زیاد کاهش میابد. لذا با جایگزینی گیربکس با انواع مناسب و حتی نوع سیکلویید علاوه بر کاهش میزان هزینه های تعمیر و تعویض المانها ، هزینه توقفات نیز پایین می آید. طراحی مناسب با توجه به پیچیدگیهای خاص این نوع گیربکسها بسیار حساس بوده ، مستلزم داشتن توانایی فنی و علمی مورد نیاز میباشد،

این شرکت با داشتن تجربه در طراحی این نوع از گیریبکسها توانایی انجام این امر مهم را نیز دارد.

نصب و راه اندازی Installing

در پروژه های بزرگ نصب گیربکس به دلیل نیاز به رعایت اصول نصب ، از قبیل الاینمنت Alignment و تنظیم تراز بودن Leveling و همراستایی محور شافتها Coaxial ، آشنایی با محیط عملیاتی و آشنایی با حساسیتهای مورد نیاز ، شناخت روانکار ها Lubricant و آب بندها Sealing برای جلوگیری از ورود آلودگیها ، نحوه روانکاری کاری پیچیده میباشد و حتما باید بوسیله افراد مجرب صورت پذیرد و گروه نصاب باید به اندازه کافی با آن موارد آشنایی داشته باشند . لذا این شرکت با بهره گیری از کادری مجرب و آشنا با اصول نصب ، قابلیت تنظیمات و نصب به بهترین روش و کمترین زمان را دارا میباشد. خطوط مختلف تولیدی از جمله کارخانه جات تولید ، غذایی ، معدنی ، فولادی ، سیمانی ، ذوب آهنی ، نفتی ، پتروشیمی و پالایشگاهی و … از جمله مشتریان این شرکت میباشند.

مونتاژ و دمونتاژ Mounting & dismounting

قطعات حساس مانند گیربکسها و اجزای آنها به هنگام نصب نیاز به رعایت اصول و استانداردها و دقتهای لازم مونتاژ و زمان دمونتاژ نیز نیاز به رعایت استانداردهای دمونتاژ دارند. با توجه به اینکه قطعات با انطباق پرسی نیاز به ابزار خاص برای مونتاژ و دمونتاژ دارند و این شرکت دارای ابزار مورد نظر و امکانات مذکور از قبیل هیتر القایی Induction Heater و پولی کشهای خاص میباشد ، قابلیت انجام کلیه امور را دارد. لذا بهتر است قبل از انجام هرگونه دمونتاژی برای قطعات صنعتی از جمله چرخدنده Gear ، رینگ Ring ، بلبرینگ Bearing ، بیرینگ های پرسی Fitting Bearings، چرخ زنجیر Chain ، و … با کارشناسان این شرکت مشورتهای لازم صورت پذیرد.

استفاده از آب بندهای با کیفیت و مناسب از نظر طراحی و مهندسی میتواند هزینه های تعمیرات را کاهش دهد چرا که میتواند باعث کاهش خرابیها گردد. طراحی آب بندهای خاص ، طراحی آب بندهای موجود ، اصلاح و بهینه سازی و ساخت انواع پکینگ packing و آب بند o-ring , v-ring , seal , oil seal و سیل و اویل سیل از دیگر خدمات قابل ارایه توسط این شرکت است.

به ما اعتماد کنید

سرویس و بازدید دوره ای گیربکس چگونه است؟

تعمیر دوره ای گیربکس چگونه است؟

فرآیند تعمیراتی گیربکسها چیست؟

زمان تعمیر گیربکسها کی است؟

بیرینگها در تعمیرات گیربکس چه نقشی دارند؟

حسایستهای گیربکس ها چیست؟

تفاوت گیربکس سیکلوئیدی با سایر گیربکسها