ساخت و تولید زنجیر صنعتی

زنجیر های صنعتی Industrial Chain

طراحی ، ساخت و تولید ، تعمیر و بازسازی انواع زنجیرهای صنعتی و کانوایر زنجیر ها با جنس فولاد و استیل برای صنایع مختلف فولادی ، سیمانی ، معدنی ، عذایی ، نفتی ، پتروشیمی ، شیمیایی ،

زنجیر در صنایع نقش بسزایی دارد ، یکی از مهمترین روشهای انتقال نیرو ، انتقال مواد ، جابجایی ماشین آلات و تجهیزات ، استفاده از زنجیرهای صنعتی میباشد. بطور کلی طرح اولیه مناسب برای زنجیرها بسته به مواردی از قبیل نوع زنجیر ، گام ، تعداد ردیف و جنس و متریال با توجه به نوع کار ، مکان و محیطی که زنجیر در آن قرار دارد اعم از محیط پاک ، غبار آلود ، دارای بخارات ، محیطهای دریایی ، محیطهای اسیدی و یا با خورندگی زیاد و … و نیز توان قابل انتقال میباشد که انتخاب صحیح میتواند در میزان عمر و راندمان و اثر گذاری موثر باشد و هزینه های نگهداری و تعمیرات را کاهش دهد.

از موارد انجام گرفته در شرکت فنی مهندسی مانا تجارت سروش، تغییر طرح اولیه به دلیل عدم تطابق شرایط محیطی با زنجیر مورد استفاده ، طراحی ، ساخت ، تولید و بهینه سازی زنجیر و چرخ زنجیر های صنعتی، میباشد.

زنجیرها از متریال گوناگون همانند فولاد ، فولاد ضد زنگ ( استیل ) و حتی انواع پلاستیک ساخته میشوند و هر یک به تناسب محیط کاری طراحی میشوند و برای هر یک نسبت به شرایط کاری و محیطی دستورالعملهای بازرسی و روانکاری و سرویسهای دوره ای تهیه و ارایه میگردد.

موارد خرابی

عموما زنجیر های صنعتی بعد از استفاده و به دلیل فرسوده شدن ، نسبت به اندازه اولیه افزایش طول یافته ، بلندتر میشوند . بنابراین باعث آسیب به وسایل و تجهیزات مجاور و کناری از جمله سایش کاور و پوشش ها میگردند . یکی از عیوب بوجود آمده بر اثر افزایش طول ، ضربه زدن به قطعات و تجهیزات مجاور بدلیل خارج شدن از اندازه طراحی و مجاز میباشد که باعث خرابی و آسیب به دنده ها ، چرخ دنده ها ، چرخ زنجیر ها و بیرینگها و سایر المانها و تجهیزات خواهد شد و سبب ایجاد اختلال در انجام صحیح وظیفه مثل جابجایی و حمل مواد و قطعات نیز خواهد بود.

استفاده از بهترین متریال و دقت مهندسی برای طراحی و روشهای نوین ساخت جهت تولید زنجیرهای صنعتی مانا تجارت سروش صورت میگیرد.

راهکارها

برای جلوگیری از صدمات وارده به سایر ماشین ها و قطعات بهتر است زنجیر ها در دوره های مشخص بازرسی و کنترل گردند و در صورت افزوده شدن طول و یا بروز عیوب ظاهری و یا زنگ زدگی و تغییر شکل ، حتما تعویض شوند. و یا در صورت نیاز برای بهبود شرایط کاری و متناسب نمودن موارد ، تغییر طرح در دستور کار قرار داده شود. روانکاری مناسب و دوره ای میتواند در افزایش و بالا بردن راندمان کارکرد زنجیرها بسیار تاثیر خوبی داشته باشد. البته بنا به نوع روانکار ، گیریس و روغن ، زمان و دوره روانکاری میتواند متفاوت باشد که باید در دوره های مشخص بنا به تغییرات بوجود آمده در نوع کارکرد زنجیر ، شرایط محیطی ، میزان فشار و بار اعمال شده ، سرعت چرخش و حرکت و… بازنگری و در صورت نیاز تغییر داده شود .

مشاوره رایگان

گروه فنی شرکت مهندسی مانا تجارت سروش با داشتن تجربه در زمینه طراحی ، ساخت و تولید ، مهندسی معکوس انواع زنجیر ها ، تولید و بهینه سازی زنجیرها را با بهترین کیفیت متریال و طرح برای شرکتها و کارخانه جات انجام میدهد. برای اطلاعات بیشتر و هماهنگی جهت بررسی مدارک و ارایه سفارش ساخت زنجیرها از قسمت مشاوره رایگان وارد شوید.

با سفارش زنجیرهای ماتسوکو علاوه بر جلوگیری از خروج ارز و کاهش وابستگی خارجی ، از مزایای راهنمایی و مشاوره و داشتن خدمات و گارانتی نیز بهره مند میشوید.

با ما باشید و به ما اعتماد کنید

chain – power transfer – steel – stainless – produce – product – gear – gearbox – industrial – lubricant – oil – grease – periodical maintenance -rotation – velocity – speed

معیار انتخاب زنجیر صنعتی انتقال مواد چیست؟

معیارهای انتخاب زنجیر انتقال نیرو چیست؟

اطلاعات در باره متریال و جنس زنجیر

سفارش ، خرید ، فروش ، تهیه و تامین زنجیر صنعتی یک ردیفه و دو ، سه و چند ردیفه

آیا امکان ساخت داخل ایران زنجیر های صنعتی وجود دارد؟

عمر مفید زنجیر با متریال استیل ، فولاد ، پلاستیک و … چقدر است؟

روشهای تعمیر ، نگهداری زنجیرهای صنعتی چیست؟

1 thought on “زنجیر های صنعتی Industrial Chain

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *