دستگاههای گرمکن القایی

طراحی و تولید و بازسازی و بهینه سازی انواع گرمکنهای القایی با توجه به گروه فنی و متخصص این شرکت ، یکی دیگر از توانایی های این شرکت میباشد

گرمکن القایی - مانا تجارت سروش
هیتر القایی برای گرمایش قطعات جهت نصب و دمونتاژ

کاربردها

استفاده از گرمکنهای القایی Induction heater در صنایع گوناگون کاربردهای فراوانی از جمله مونتاژ و نصب ، دمونتاژ و تعویض انواع قطعات صنعتی با انطباق پرسی از جمله بیرینگ ، بوش ، چرخدنده ، رینگ ، اسپیسر و … و نیز پیش گرمایش لوله و قطعات فلزی برای جوشکاری دارد. لذا با توجه به کاربرد زیاد و نیز وابسگی صنایع به واردات ، این نیاز به درستی و مطابق نیاز مشتریان و صنایع احساس گردید و گامی دیگر در ایجاد خودکفایی برداشته شد. استفاده از گرمکنهای القایی با توجه به طیف وسیع کاربردی که دارد در صنایع گوناگون از قبیل تولید تجهیزات نفتی ، پتروشیمی و گازی و همچنین اجرای خطوط انتقال نفت و گاز ، نصب ، تعمیر ، بازسازی تجهیزات کارخانه جات فولادی ، نفتی ، پتروشیمی ، گازی ، غذایی ، دارویی ، معدنی ، شیمیایی ، صنایع کوچک از قبیل چینی ، کاشی و سرامیک ، کارگاه های تولیدی و تعمیراتی خودرو و ماشین سبک و سنگین و …… کاربری زیادی دارد.

پیش گرم قطعات فولادی - مانا تجارت سروش
پیش گرم قطعات برای مونتاژ و جوشکاری

مدلهای هیتر القایی

گرمکنهای کویل ثابت

گرمکنهای القایی این شرکت در مدلهای متنوع کویل ثابت (Fixed Coil ) و فلاکسیبل کویل تولید میگردند. در مدلهای کویل ثابت که بیشتر در برندهایی مانند SKF با شماره TIH در شماره های TIH-030 , TIH-100 , TIH-220 , TIH-L series نمایش داده میشوند ، از یک دستگاه با کویل ثابت استفاده میگردد که بیرینگ Bearing یا رینگ Ring یا هر قطعه ای که نیاز به گرمایش دارد بر روی دستگاه قرار گرفته و با استفاده از هسته مرکزی گرمایش و حرارت در قطعه بوجود می آید و قطعه تا دمای مورد نیاز گرم و آماده نصب و مونتاژ میگردد. البته محاسبه میزان دمای گرمایش بسته به مقدار پرس فیت و انطباق قطعات متفاوت است ولی درجه حرارت مورد نیاز برای افزایش قطر از رابطه زیر بدست می آید.

ΔL=αLΔT

جدول ضریب انبساط طولی فلزات برای محاسبه گرمای لازم جهت افزایش طول

گرمکنهای فلاکسیبل کویل

هیتر های القایی فلاکسیبل کویل Flexible coil همانگونه که از نامشان پیداست ، از یک کویل انعطاف پذیر برای گرمایش قطعات فلزی استفاده میکند که میتواند دور قطعات فلزی مانند بیرینگ ، رینگ ، کوپلینگ ، چرخ دنده ، و یا هر قطعه فلزی که با حرارت انبساط پیدا میکند پیچیده شده و باعث افزایش اندازه ( طولی ، قطر ، حجم ) گردد. بنا به اندازه قطعات میزان گرما و به دنبال آن انرژی لازم برای افزایش اندازه متفاوت میباشد. جنس و متریال نیز در این مورد اثر گذار است. توانهای تولیدی هیتر های القایی این شرکت در متغیر های 25 ، 40 ، 70 و 100 کیلو وات میباشد.

هیتر القایی مانا تجارت سروش
گرمایش شافت با استفاده از هیتر القایی

کاربرد دیگر

یکی دیگر از کاربردهای پر مصرف هیتر های القایی ، پیش گرم Pre heating قطعات و لوله ها برای جوشکاری میباشد. با توجه به اینکه گرمکنهای القایی این شرکت قابلیت جابجایی مناسبی دارند و با به درخواست مشتریان روی پلتفرمهای چرخدار و یا بدون چرخ میباشند ، قابلیت حمل و نقل برای پروژه های لوله کشی در سایت کارخانه ها و یا در پروژه های لوله کشی خارج از سایت امکان پذیر است .

کنترل دمای قطعات در حین گرمایش با گرمکن القایی - مانا تجارت سروش
کنترل گرمای قطعات و ایجاد گرادیان گرمایی روی انواع قطعات مانا تجارت سروش
پیش گرم لوله ها برای جوشکاری - مانا تجارت سروش
پیش گرم لوله های انتقال مواد برای جوشکاری – مانا تجارت سروش
گرمکن القایی - مانا تجارت سروش
پیش گرمایش لوله انتقال مواد نفتی برای جوشکاری -مانا تجارت سروش

بنا به درخواست مشتریان گرامی در موارد خاص، گرمکنهای القایی برای کاربردهای خاص طراحی ، بازتولید و ساخت میگردد. مثلا برای قطعات بسیار بزرگ و سنگین نیاز به ساخت هیترهای القایی خاص میباشد که باید طراحی و ساخت گردند.

تعمیر و بازسازی هیترهای برندهای دیگر

با توجه به خرابیهای مشاهده شده در این تجهیزات متعلق به برندهای دیگر و با توجه به اینکه برندهایی مانند SKF , FAG و برندهای اروپایی و چینی در ایران خدمات و پشتیبانی ارایه نمیدهند و گارانتی ندارند ، بر آن شدیم که تعمیرات آنها را جهت کاهش هزینه های مصرفی در صنایع انجام دهیم . این فعالیت بر اساس نیاز مشتریان و پس از بررسیهای انجام شده صورت میپذیرد. و البته با کیفیت و کارایی قبلی به کار ادامه خواهد داد.

تعمیر هیتر القایی - مانا تجارت سروش
تعمیر انواع گرمکن القایی – مانا تجارت سروش
بازسازی گرمکن القایی - مانا تجارت سروش
یازسازی و سرویس انواع گرمکن القایی- مانا تجارت سروش

هزینه ها

هیتر های القایی این شرکت با توجه به بومی سازی شدن و نیاز سنجی و بهینه سازی صورت گرفته برای صنایع داخلی با کیفیتی برابر و بعضا بهتر از برندهای مطرح اروپایی مانند اس کا اف و با هزینه هایی به مراتب کمتر نسبت به آنها تولید و ساخت میگردد

گارانتی

کلیه هیتر های القایی این شرکت با گارانتی یک ساله و خدمات پنج ساله ارایه میگردند.

خدمات

انجام خدماتی از قبیل تعویض رینگ ، بیرینگ ، کوپلینگ ، چرخدنده ، چرخ زنجیر و کلیه قطعات با انطباق پرسی ، در محل کارخانه ها و یا محل متقاضیان ، و یا در محل کارگاه این شرکت با استفاده از تجهیزات این شرکت ، به جای خرید و پرداخت هزینه های دستگاه از خدمات این شرکت بهره مند گردید.

البته اجرای پروژه های کامل در محل کارخانه جات ، از ابتدا تا انتهای تعویض قطعات بزرگ و سنگین از دیگر خدمات این شرکت میباشد.

برای انتخاب ، خرید ، فروش ، تامین ، ساخت ، تعمیر ، نگهداری ، تهیه برنامه نت و استانداردهای مربوطه میتوانید با ما مشورت کنید.