هیتر القایی - induction heater مانا تجارت سروش

هیتر های القایی

هیتر القایی Induction Heaters

هیتر القایی وسیله ایست برای گرمایش فلزات خصوصا فلزاتی که میدان مغناطیسی بر انها تاثیر بیشتری دارد همانند آهن ، فولاد ، برنج و … . کاربرد آن گرمایش برای بزرگ کردن قطعات مونتاژی در صنایع میباشد . بواسطه گرمایش قطر و اندازه قطعات بزرگتر شده پس میتوان برای سوار کردن قطعات بر روی هم در مدت زمان کوتاهی قطعات را گرم نمود و پس از افزایش اندازه آنها را مونتاژ ( و یا دمونتاژ ) نمود.

هیتر ( گرمکن ) های القایی در صنایع کاربردهای گوناگونی دارند از جمله دمونتاژ و مونتاژ و نصب و تعویض قطعات حساس با تلورانس انطباق پرسی همانند انواع بیرینگ ، چرخدنده ، کوپلینگ ، بوش و انواع رینگ بر و از روی شافت و هوزینگ .

کاربردها

بیشترین کابرد را در تعویض رینگها و گوپلینگ ها دارد . برای مونتاژ و دمونتاژ رینگ بیرینگ اسفریکال یا مخروطی و یا رولبیرینگ سیلندریکال بر روی شافت و یا هوزینگ نیز کاربرد دارد.

رینگهای داخلی بیرینگ های سیلندریکال که برای غلتکهای نوردی استفاده میگردند بصورت انطباق پرسی روی گردن غلتک سوار میگردند که مونتاژ را میتوان به روش گرمایش و سپس نصب انجام داد ولی دمونتاژ تقریبا غیر ممکن است چرا که حرارت به رینگ میتواند باعث آسیب و ترک و شکستگی به رینگ و غلتک گردد . برای انجام این فرآیند از اینداکشن هیتر یا همان گرمکن القایی (Induction heater ) استفاده میگردد.

تعمیر و سرویس و طراحی مجدد انواع هیتر های القایی

کاربردهای دیگر

کاربردهای دیگر نیز شامل روانسازی مواد شیمیایی جامد و پلاستیکی و لاستیکی و گرمایش سیالات در جریان ، از جمله آب و روغن و حتی مواد شیمیایی خاص و البته انتقال حرارت با راندمان بالا و کنترل شده از مکانی به مکان دیگر و … میباشد. البته عملیات حرارتی ، سختکاری سطحی ( آبکاری سطحی ) برای قطعات و خصوصا چرخدنده ها و رینگها و نیز عملیات حرارتی و در نهایت ذوب فلزات (خصوصا فولاد ها )(به عنوان کوره های القایی ) از دیگر کاربردهای آنها میباشد.

تعویض رینگهای داخلی بیرینگ سیلندریکال غلتکهای نورد که بصورت پرسی بر روی شافتهای غلتک نورد سوار شده اند.(یعنی دمونتاژ و مونتاژ )

روش کار هیتر

روش کار هیتر های القایی به این صورت است که جریان الکتریکی بر دور فلز باعث ایجاد میدان مغناطیسی و تشکیل هسته فلزی میگردد ، در نتیجه ، این میدان مغناطیسی باعث آشوب اتمها و اصطکاک داخلی و نهایتا گرمایش داخلی ( از روی سطح در تماس با کویل جریان الکتریکی به سمت داخل ) قطعات صورت میپذیرد. این کار باعث تولید حرارت داخلی در قطعات خصوصا فولادی خواهد شد، که البته گرادیان توزیع گرما از روی سطح به سمت داخل میباشد و این امر ، بخصوص در دمونتاژها بسیار موثر خواهد بود. ضمن گرمایش بر روی قطعات، مقداری گرما نیز در کویل (سیم پیچ ) ایجاد میگردد که نیاز به خنک سازی داخلی کلیه قطعات و لوازم جانبی و دستگاه گرمکن و کویل نیز میباشد.

عوامل تولید گرمایش

میزان جریان الکتریکی و میدان مغناطیسی در تولید گرما و حرارت القایی تاثیر دارند و در نتیجه میتوان گفت عوامل تولید گرمایش بطور مستقیم

  • میزان جریان
  • میزان وزن و حجم و اندازه و شکل هندسی قطعه
  • میزان امپدانس – جنس قطعات – تعداد دور سیم پیچ ( کلاف یا کویل )

خواهند بود.

انجام محاسبات ، طراحی و ساخت

طراحی ، محاسبه ، تولید و ساخت و خرید و فروش با قیمت مناسب برای هیتر های القایی Industrial Induction heaters خاص با کاربرد صنعتی برای صنایع گوناگون به شرح زیر از خدمات این شرکت میباشد

خدمات

تعمیر repair و بازسازی و تغییر طرح redesign هیتر های القایی موجود در صنایع ، طراحی و تولید Production انواع هیتر القایی ، خدمات نصب Installation و مونتاژ Mounting و دمونتاژ Dismounting قطعات خاص Special parts با انطباقات پرسی Press fit clearance & همانند رینگ ها Rings ، چرخدنده ها Gears ، چرخ ها Wheels ، درام ها و کوره های دوار Drums & Rotating furnaces ، اسپیسر ها Spacers ، کوپلینگ ها Couplings ، رینگهای بلبرینگ Inner rings of bearings و رولبرینگ roller bearing و انواع بیرینگ اعم از رولر بیرینگ های سیلندریکال Cylindrical roller bearings و بیرینگ های مخروطی Taper roller bearings مربوط به غلتکهای نورد Rolling mill در صنایع گوناگون از جمله آلومینیوم Aluminum ، مس Copper ، فولاد سازی Steel making و ریخته گری ها Castings ، بیرینگ گرمکن

طراحی و ساخت

هیتر های سفارشی برای انجام فرآیند های شیمیایی Chemical Process و خاص با امکان کنترل دما temperature Control و زمان Time و حجم خاص Volume و یا دبی Debi متریال خاص نیز وجود دارد.

امکان طراحی و ساخت هیتر و کوره های خاص برای رآکتورهای شیمیایی با قابلیت برنامه ریزی در اندازه های مختلف و با کاربردهای متفاوت بنا به درخواست نیز وجود دارد.

تعویض انواع کوپلینگ از روی شافت موتورها و گیربکسها با پرس تا 3 دهم میلیمتر در اقطار کم

هیترهای القایی برای کارهای پیچیده و حساس

  • طراحی و تولید هیتر القایی در توانهای بسیار کم بعنوان گرمکنهای مدار بسته برای فقط مونتاژ بیرینگها و رینگهای کوچک و بزرگ
  • طراحی و تولید هیتر های با توان متوسط برای کارهای یکسان با تیراژ بالا بصورت کویل ثابت و البته بصورت سفارشی تا ابعاد قطر 1 متر و وزن تا 120 کیلوگرم برای مونتاژ و دمونتاژ
  • گرمکنهای فلاکسیبل با توانهای از 40 کیلو وات تا توانهای زیاد یعنی 100 کیلو وات و بالاتر و استفاده از فرکانسهای کاری از 5 تا 50کیلو هرتز بسته به نیاز و تنظیم خودکار فرکانس و قابلیت برنامه نویسی برای کارهای تکرار شونده و نمایش اطلاعات در صفحه نمایشگر ( HMI ) و خنک سازی با سیستم گردش آب داخلی و یا توربو فنهای قوی برای مونتاژ و دمونتاژ .

تعویض رینگها و چرخدنده ها و چرخ های بزرگ و اسپیسر ها که بصورت پرسی بر روی شافت ها سوار شده اند ( یعنی دمونتاژ و مونتاژ )

امنیت انسان و تجهیزات

با توجه به شرایط کاری این تجهیز که بطور مستقیم با عوامل انسانی درگیر است و نظر به ارتباط مستقیم اپراتور با دستگاه و وجود میدان مغناطیسی و هسته های فلز و فولادی امکان ایجاد جریانهای با ولتاژ بالا در قطعات و حتی سیم پیچها میباشد لذا به جهت جلوگیری از برق گرفتگیهای شدید و محتمل، تمامی هیتر های این شرکت دارای حفاظت جان بوده و امکان برق گرفتگی به صفر میرسد. برای سفارش و خرید انواع هیتر القایی میتوانید از قسمت تماس با ما و یا در فیلد ارتباط پایین صفحه سفارش خود را اعلام نمایید تا جهت اخذ اطلاعات بیشتر هماهنگیهای آتی برقرار گردد.

کاربرد

کاربرد هیترهای القایی در صنایع گوناکون همانند فولاد Steel ، معدن Mine ، غذایی Food ، سیمان Cement ، پتروشیمی Petrochemical ، نفت و گاز Gas & Oil و سایر صنایع Industrial و برای خدمات مونتاژ و دمونتاژ Mounting & Dismounting قطعات میباشد.

استفاده از بهترین متریال روز موجود عموما اروپایی ، دارای بدنه های قابل حمل و ثابت با کویلهای ثابت و کابلهای فلکسیبل

انجام خدمات تعویض قطعات پرسی در سریعترین زمان و بهترین کیفیت از ما

انجام خدمات:

یکی از کارهای این شرکت انجام خدمات تعویض قطعات با انطباق پرسی برای شرکتها در قالب پروژه های تعمیراتی میباشد. روش کار به اینگونه است که شرکت متقاضی پس از ارسال درخواست به واحد پشتیبانی و اعلام مشخصات و انجام هماهنگی های لازم ، قراری برای بازدید از سایت متقاضی مشخص گردیده و پس از بررسیهای اولیه و برنامه ریزی و تامین تجهیزات مخصوص انجام پروژه میسر خواهد شد. از نمونه کارهای قابل انجام میتوان به موارد زیر اشاره کرد:

آسایش خیال و اطمینان از شما

سوالات اساسی

آیا برای تعویض رینگهای بیرینگ غلتک نورد میتوان از هیتر القایی استفاده کرد؟

هیتر القایی را از کجا بخریم؟

مشخصات و اطلاعات لازم برای سفارش خرید هیتر القایی را از کجا بدست آوریم؟

انتخاب هیتر القایی ساخت ایران و داخلی یا خارجی ؟

آیا هیتر القایی نیاز به ضمانت و گارانتی دارد؟

برای چه دستگاه یا ماشین و قطعات از هیتر القایی استفاده نماییم؟

توان گرمایی و فرکانس و آمپر ورودی و … چه ویژگیهایی را در هیتر القایی تغییر میدهند؟

آیا برای مونتاژ و دمونتاژ قطعات فولادی همانند رینگ ، چرخ دنده ، بیرینگ از روی شافت و یا داخل سوراخ یاتاقان میتوان از هیتر القایی استفاده کرد؟

آیا خدمات و تعمیرات گرمکن القایی برند های دیگر مثل SKF و دیگر برندها را کجا دریافت کنیم؟

آیا برند داخلی و بومی شده ایرانی ماتسوکو MaTSoco را از کجا تهیه کنیم؟