اصالت سنجی بیرینگ

یکی از خدمات این شرکت ارایه راه حل برای تشخیص رولبرینگ و بلبیرینگ تقلبی از بلبرینگ اصلی و با کیفیت و همچنین آب بند های اصل و اورجینال و غیر اصل است که اصطلاحا اصالت سنجی نامیده میشود.

متاسفانه

در بازار داخلی و حتی بازارهای خارجی ، بلبرینگ و رولبرینگ های زیادی وجود دارند که اصل و اورجینال نیستند و دارای کیفیت پایین از نظر تکنولوژی ساخت و متریال بوده و البته دارای قیمت پایین هستند که با برندهای گران قیمت و اصل تفاوت زیادی دارند.

روشهای زیادی برای تشخیص بلبرینگ و رولبرینگ تقلبی از اصل وجود دارد که میتوان از

بررسی هولوگرام، بررسی فونت تولید کننده ، بررسی جعبه و بسته بندی و اطلاعات سایت سازنده و … نام برد ولی…

شرکتهای تولید کننده بلبیرینگهای غیر اصل با استفاده از فن آوری های روز و تکنولوژی چاپ قادر به ظاهر سازی و شبیه سازی ظاهری بسیار زیادی شده اند. با وجود این مسایل ، توانایی شناسایی بیرینگهای غیر اصل دشوار و دشوارتر خواهد شد.

متاسفانه در موارد زیادی مشاهده شده که نوع فونت ، چاپ ، بسته بندی و تمام ظواهر نشان از اصل بودن دارند ولی عمر و دوام و شرایط کاری بیرینگ گواه عدم کیفیت و اورجینال بودن میباشد و پس از طی مدت زمانی که از کارکرد بیرینگ گذشت متوجه عدم اصالت بلبرینگ شده اند که دیگر کار از کار گذشته است.

تجربه

اصالت سنجی با در نظر گرفتن مواردی از جمله کیفیت متریال ، فرآیند و تکنولوژی تولید و بر اساس تجربه برای برندهای گران قیمت صورت میگیرد.

دلیل تقلب

برندهای تقلبی در کیفیت متریال و دانش و تکنولوژی ساخت به هیچ وجه قابل رقابت با برند اصلی همانند SKF , FAG , TIMKEN نیستند. تکنولوژی بسیار بالای طراحی و تولید بیرینگ ، مستلزم داشتن مهارتهای علمی و تکنولوژیکی زیادی میباشد. هزینه داشتن این مهارتها و تجهیزات طراحی شده بسیار بالاست و معمولا پشتوانه تجربه و دانش را دارند .

بهترین راه

تولید بیرینگ با کیفیت پایین و حک نام برند اصلی بر روی آن میباشد . متاسفانه به خاطر داشتن اطلاعات کم درباره بلبرینگ و رولبرینگ معمولا شناخت اصالت انواع بیرینگ کاری دشوار و خارج از تجربیات شخصی میباشد. لذا این شرکت به پشتوانه دانش علمی و عملی و نیز تجربه چندین ساله و همچنین آشنایی با مراجع اصلی و در اختیار داشتن پرسنل مجرب توانایی شناخت بیرینگ های اصلی را نسبت به برند های غیر اصل و غیر اورجینال دارد.( تشخیص بیرینگ اصل بلبیرینگ ball bearing ، ، cylindrical roller bearing رولبرینگ ، بشکه ای یا اسفریکال spherical roller bearing ، مخروطی taper roller bearing ، کف گرد یا تراست trust ، کارب CARB و …)

کاهش هزینه ها

بلرینگهای اصل در کاهش هزینه های نگهداری و تعمیرات بسیار موثر هستند . بلبیرینگ های اصل علاوه بر داشتن عمر کاری بیشتر و متعاقب آن کاهش هزینه تعویض و تعمیرات مربوطه ، قابلیت تعمیر پذیری و بازسازی بیرینگ و به دنبال آن بازگشت سرمایه خرید مجدد را دارد. البته بیرینگهای غیر اصل و تقلبی دچار خرابیهای غیر مترقبه نیز خواهند شد. که بعضا مشابه آن خرابی در بیرینگ های اصلی رخ نمیدهند.

چگونه کمک بگیریم

پرسنل مجرب این شرکت با توجه به داشتن مهارتها و علوم مختلف در زمینه طراحی و تولید بیرینگهای با برند اصلی دارای قابلیت تشخیص بیرینگهای اصل میباشند.

جهت هماهنگی برای سفارش خرید و انتخاب و فروش بیرینگ های مختلف میتوانید از طریق فیلد زیر اقدام نمایید

تشخیص بلبرینگ اصلی و تقلبی چگونه است؟

چرا رولبرینگ های اصلی بیشتر از تقلبی کار میکند؟

مراجع و استانداردهای تشخیص بلبرینگ های اصلی کدام اند؟

برای اصالت سنجی بیرینگ های خریداری شده به کجا مراجعه و از چه کسانی کمک بگیریم؟

هزینه اصالت سنجی چقدر است؟

در صورت استفاده از بیرینگ های فیک یا تقلبی آیا هزینه تعمیر و نگهداری کاهش میابد یا افزایش؟