نمونه کار دستگاه سختکاری القایی-induction hardening

دستگاه سختکاری القایی – Induction Hardening Machine

لطفا امتیاز دهید post

کارکرد

نوعی از سختکاری قطعات فولادی روش استفاده از دستگاههای القایی میباشد که از روش سرخ کردن فولاد و پاشش مستقیم آب روی قطعه (کوئنچ ) استفاده میگردد به این ترتیب که با القای جریان مغناطیس روی قطعه فولاد و رساندن دمای آن بصورت آنی به دمای مورد نیاز برای کوئنچ ( سختکاری ) و پاشش همزمان آب روی قطعه این اتفاق رقم میخورد . به دلیل استفاده از آب بصورت مستقیم به این روش اصطلاحا آبکاری هم گفته میشود.

بسته به اندازه و فرم و شکل قطعات میزان کار دستگاه و توان مورد نیاز متفاوت میباشد و میتواند کم یا زیاد شود.

کیفیت قطعه نهایی در فرآیند سخت کاری سطحی به روش القایی ، تحت تاثیر نوع، اندازه و یکسان بودن کریستال های تشکیل شده در این فرآیند می باشد. در فلز، تحت فرآیند اینداکشن ، تغییر فاز جامد به کریستال رخ می دهد که به این تغییر فاز، تغییر بدون دیفوزیون (diffusionless) گفته می شود. آن چه که در فرآیند سختکاری القایی شکل نهایی سطح سخت شده را تعیین می کند، ساختار بلوری مارتنزیت می باشد

انواع عملیات حرارتی القایی

  • سخت‌کاری القایی سطحی (Surface Hardening)
  • سخت‌کاری القایی عمقی (Through Hardening)
  • تمپرینگ (Tempering)
  • آنیلینگ (Annealing)

توان های مورد استفاده

توان دستگاههای مورد استفاده برای سختکاری از توان 25 کیلو وات تا 300 کیلو وات میتواند متفاوت باشد و بنا بر نوع قطعات و اندازه و تیراژ ، گوناگون است.

خدمات خاص

طراحی و ساخت انواع دستگاه جهت گرمایش سریع و آنی برای کاربری های مختلف و ابعاد کارگیر گوناگون و قطعات خاص توسط این شرکت صورت میگیرد

فرکانس کاری

فرکانس کاری دستگاه برای نمونه های خارجی ( عمدتا چینی ) بصورت اتوماتیک تنظیم میگردد و این مورد باعث ایجاد دردسرهایی در حین کار برای قطعات با حساسیت یا فرمت خاص میگردد. لذا این شرکت پس از تحقیق بر روی کارکرد و تجارب کسب شده بر آن شد که قابلیت تنظیم فرکانس و توان را برای کاربر فراهم سازد تا کلیه قطعات با این دستگاه امکان آبکاری القایی را داشته باشد.

این مورد حتی برای دستگاههایی هم که جهت تعمیر و بازسازی ارسال میگردند امکان نصب دارد ولی بنا به نیاز کاربر این مساله صورت میپذیرد.

کویلهای مخصوص

برای ایجاد میدان مغناطیسی نیاز به ساخت کویل مخصوص برای هر قطعه میباشد که با توجه به اینکه قطعاتی که در این روش سخت میگردند فرم و شکلهای گوناگون دارند و حتی کاربری های مختلف دستگاه ، باید کویل خاص برای آن ایجاد کرد که چند نمونه در بالا دیده میشود.

از کاربردهای دیگر میتوان به سختکاری سطحی سطح تماس چرخهای قطار و چرخ دنده ها اسپراکتها شافت رینگ با عمق نفوذ کاملا تحت کنترل از کم تا چند میلیمتر امکان پذیر است

مانا تجارت سروش تولید کننده و سازنده و فروشنده انواع دستگاههای فرکانسی حرارتی از جمله هیتر القایی Induction Heater و سختکاری سطحی القایی Surface Induction Hardening و بریزینگ Brazing و جوشکاری و کوره های القایی ذوب فلزات Induction Melting

تعمیرات

تعمیر و بهینه سازی و بازسازی انواع دستگاه سختکاری یا آبکاری القایی و ودر کوتاهترین زمان ممکن و با بهترین عملکرد و راندمان در شرکت مانا تجارت سروش صورت میپذیرد. برای اطلاعات بیشتر میتوان از صفحه هیتر القایی توضیحات را مطالعه نمود.

اشتغال زایی

مهندسان متالورژی که دارای دانش برای این فرآیند ( سختکاری ) میباشند میتوانند با صرف هزینه بسیار اندک و تهیه یک دستگاه از این شرکت و راه اندازی ملزومات اولیه شروع به کار و ایجاد اشتغال برای خود و چند نفر دیگر کنند.

برای کسب مشاوره برای انتخاب و اطلاع از قیمت دستگاه آبکاری القایی فرکانسی بگیرید

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *